Vi som arbetar på Proximo

Mikael Jurke

Managing Partner
Mobil +46 (0) 707 51 60 70
Epost mikael.jurke@proximo.se

Sandra Waldnert

Researcher / Juniorkonsult
Mobil +46 (0) 737 85 69 15
Epost  sandra.waldnert@proximo.se

Wuendy Cardenas

Researcher / Juniorkonsult
Mobil +46 (0) 703 44 66 09
Epost  wuendy.cardenas@proximo.se

Johan Falk

Partner
Mobil +46 (0) 705 520 077
Epost johan.falk@proximo.se

Valter Stjerna

Managing Partner
Mobil +46 (0) 733 40 09 04
Epost valter.stjerna@proximo.se

Teresa Bejarano del Rio

Researcher / Juniorkonsult
Mobil +46 (0) 739 23 23 42
Epost  teresa.bejarano@proximo.se

Jan Moström

Partner
Mobil +46 (0) 701 46 18 95
Epost jan.mostrom@proximo.se

Kristofer Zidén

Partner
Mobil +46 (0) 706 68 63 99
Epost kristofer.ziden@proximo.se

Eva Johansson

Eva Johansson

Partner
Mobil +46 (0) 708 74 01 93
Epost eva.johansson@proximo.se

Styrelse

Michael Östervall

Michael anslöt sig som partner till Headlight International år 2011. Han kommer närmast från Odgers Berndtson, där han arbetat sedan 1999 som konsult och delägare. Dessförinnan har Michael en bakgrund ifrån konsult- och utbildningsbranschen och arbetade då framförallt med kompetensutveckling, samt grupp- och ledarutveckling.

Michael är civilekonom från Uppsala Universitet.